dalgic pompa

DALGIÇ POMPA

Islak yüzeylerde çalışan atık suyun terfi ettirilmesi sağlayan ekipmandır. Dökme gövde, paslanmaz gövde, komple paslanmaz seçenekleri ile standart veya parçalayıcı olarak ekipman teminini sağlıyoruz.

Dalgıç pompa seçiminde önemli kriterler akışkan özelliği, debi değeri ve basma yüksekliği olarak sıralayabiliriz.

İsteğinize göre paslanmaz gövde döküm dalgıç pompa, komple döküm pompa ve komple paslanmaz pompa seçenekleri olan dalgıç pompalar, aynı zamanda kullanım alanına göre bıçaklı veya standart olarak geniş aralıktaki kapasite ve basınç bilgisi ile sahada kullanılmaktadır.

santrifuj pompa

SANTRİFÜJ POMPA

Islak yüzey dışında çalışan atık suyun terfi ettirilmesini sağlayan ekipmandır. Santrfiüj pompa seçiminde dikkat edilmesi gereken hususular akışkan özelliği, partikül çapı, debi değeri ve basma yüksekliğidir.

Santrifüj pompa çeşitleri, sıvının debisine, çarkın çapına, kanat boyutlarına ve salyangoza benzeyen gövde ölçü özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.
Santrifüj pompalar, atık su arıtma, kimyasal proses, madencilik, kağıt endüstrisi, ilaç ve gıda sanayi gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

monopump

MONOPUMP

Monopumplar atık su arıtma tesislerinde arıtma çamurunun transferinde kullanılan ekipmandır. Helezon, burgulu ve sonsuz vida tipleri ekipman teminini sağlıyoruz. Monopump seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar akışkanın vizkositesi, aşındırıcılığı ve proses basıncıdır.

Monopump, tahrik mili, rulman, salmastra, pompa gövdesi, kaval mili, rotor, stator ve pompa giriş-çıkış noktalarından oluşan kompakt sisteme sahip pompalardır.
Monopump, tasarımda yer alan özelliklerinde pompa içerinde sıvı akışı üniformdur. Hız ve basınç değişimlerindeki denge sayesinde, ani hız ve basınç değişimlerine sahip sıvılar için en ideal pompa tipidir.

dozaj pompasi

DOZAJ POMPASI

Dozaj pompası seçimi yapılırken akışkan özelliği, çözelti oranı, proses basıncı ve kapasite bilgisine dikkat edilmelidir. Dozaj pompası seçiminde bu hususlara dikkat edilerek selenoid, peristaltik ve motor tahrikli seçenekleri ile ekipman temini sağlıyoruz.

Mekanik diyaframlı motor tahrikli pompalar, her türlü kimyasalı %0-100 basınç ayarı ile dozlamaya yetkindir. Korozyona dayanıklı plastik gövde ve PVC veya paslanmaz çelik kafalı modelleri ile kullanımı mümkündür.

Selenoid tahrikli dozaj pompaları, her türlü kimyasalı %0-100 arası strok ayarı ile çeşitli kapasitelerde dozlamaya özelliğine sahiptir. Korozyona dayanklı IP65 korumalı plastik gövdeye sahip selenoid dozaj pompaları PCV, PVDF ve Paslanmaz Çelik kafalı çeşitleri ile kullanılmaktadır.

havalı pompa

HAVALI POMPA

Atık su arıtma tesislerinde havalı pompalar atık su terfisinde, kimyasal dozajlamada ve arıtma çamuru transferinde kullanılmaktadır.

Metal ve plastik gövde seçenekleri olan havalı pompalar, yüksek basınca sahip pompalardır. Hava tahrikli olarak çalışan bu pompalar çeşitli kapasite ve basınç özelliklerine sahiptirler.

Alüminyum, dökme demir ve paslanmaz gövdeye sahip havalı pompalar, neoprene, teflon ve EPDM iç malzeme seçenekleri ile kullanımı mümkündür.