roots-type-blower

BLOWER

Biyolojik arıtma prosesine sahip atık su arıtma tesislerinde yer alan havalandırma havuzlarının oksijen ihtiyacının karşılanması amacı ile kullanılan ekipmandır. Yatay kanallı ve roots tipi blower olmak üzere 2 çeşit ile ekipman teminin sağlıyoruz.

Yatay kanallı santrifüj tip blowerları vakum veya yüksek basınç uygulamaları amacı ile kullanılmaktadır.

Roots tipi blowerlar ise, yüksek performans ve uzun ömürlü olmaları önemli avantajlarıdır. Döküm gövde ve dinamik olarak dengelenmiş lobe dizaynı ile düzgün akış ve uzun ömrü ile sorunsuz çalışmaktadır. Elektrik motoruna kayış kasnak ile akuple edilen blower, gereki ses normları sağlaması için ses izloasyon kabini ile temini sağlanmaktadır.

DİFÜZÖR

Biylojik arıtma prosesine sahip atık su arıtma tesislerinde yer alan havalandırma havuzlarında blowerın ürettiği havayı havalandırma havuzlarına ileten ekipmandır. Disk ve tüp tipleri ile ekipman teminini sağlıyoruz.

9” veya 12” çaplarındaki disk difüzörler, yüksek verimde ince kabarcıklı hava temini için üretilmiş olup, cam tekviyeli PP gövdeye ve EPDM malzemeden üretilmiş membrana sahiptir.

Çeşitli boylarda ve kapasitelerde yer alan tüp difüzörler, yüksek verimde ince kabarcıklı hava temini için üretilmiştir. Cam elyaf takviyeli plastik gövdeye sahip difüzörün membranı EPDM malzemeden imal edilmiştir.